برداشت‌ غیرمجاز از حساب‌های بانکی اولین جرم سایبری در البرز

به گزارش مطالب دیجیتال به نقل از خبرنگار مهر، سرهنگ محمد اقبالی صبح پنجشنبه ضمن بازدید از خبرگزاری مهر و گفتگو با خبرنگاران این مجموعه، اظهار کرد: پلیس فتا در راستای اجرای برنامه‌های تکلیفی ناجا با دستگاه های استان تعامل سازنده ای دارد.

وی با تاکید بر اینکه بخشی از اقدامات پلیس فتا در هفته ناجا برای مردم به ویژه دانشجویان و دانش آموزان تبیین شده است، گفت: این اقدامات در راستای پیشگیری اجتماعی انجام می شود زیرا معتقدیم هرچقدر در بحث پیشگیری اجتماعی کار کنیم، سرمایه گذاری کرده ایم.

رئیس پلیس فتای استان البرز با بیان اینکه مردم باید از مخاطرات فضای مجازی در امان باشند، گفت: در هفته ناجا از دانش آموزان و دانشجویان دعوت کردیم که از مرکز پلیس فتای استان بازدید کنند، اساسا اقدامات پلیس فتا برای مردم جذابیت خاصی دارد.

سرهنگ اقبالی با اشاره به شاخص ترین پرونده پلیس فتای استان طی شش ماه گذشته، گفت: همه پرونده‌های که در پلیس فتا مورد بررسی قرار می گیرد به نوعی شاخص است، ولی شاخص ترین جرمی که در حال حاضر در فضای مجازی به وقوع می پیوندند برداشت غیرمجاز از حساب‌های شخصی است.

وی کلاهبرداری اینترنتی را دومین جرم در فضای مجازی پس از برداشت غیرمجاز عنوان کرد و گفت: سومین جرم در فضای مجازی هتک حیثیت اجتماعی است.

رئیس پلیس فتای استان البرز با اشاره به اینکه بسیاری از شهروندان به اشتباه فکر می کنند اگر به سامانه اینترنتی متصل باشند و یک ای دی تلگرام یا وب سایت داشته باشند کار تمام است، گفت: در صورتی که این اقدامات مقدمه است و پیشنهاد پلیس فتا این است که همه صنوف اطلاعات مربوط به خود را رصد و به روز رسانی کنند.

کشف ۸۵ درصد جرائم فضای مجازی توسط پلیس فتا

سرهنگ اقبالی با تاکید بر اینکه بسیاری از شهروندان از مخاطرات فضای مجازی آگاهی کاملی ندارند، به یکی از شاخص ترین پرونده هایی که پلیس فتای استان طی شش ماه گذشته رسیدگی کرده است اشاره کرد و گفت: یک باند هشت نفره که اقدام به کلاهبرداری اینترنتی و برداشت کارت به کارت از حساب‌های شخصی می کردند توسط پلیس فتای استان منهدم شد.

وی با توضیح بیشتر در خصوص شگردهای کلاهبرداری اینترنتی این باند، گفت: این باند با تعبیه سخت افزارها در بعضی درگاه ها اقدام به برداشت غیرمجاز از حساب می کردند.

رئیس پلیس فتای استان البرز تاکید کرد: در این پرونده بالغ بر ۵۰۰ میلیون تومان برداشت غیرمجاز شده بود که این مبلغ به شهروندان بازگردانده شد.

سرهنگ اقبالی شاخص ترین جرمی که در فضای مجازی استان اتفاق می افتد را برداشت غیرمجاز از حساب‌های شخصی عنوان کرد و گفت: گمنامی کاربران در فضای مجازی باعث بروز بسیاری از جرائم است.

به گفته وی پلیس فتا در کل کشور موفق شده است ۸۵ درصد جرائم فضای مجازی را کشف کند.

رئیس پلیس فتای استان البرز با حضور در خبرگزاری مهر به سوالات خبرنگاران این مجموعه پاسخ داد مشروح این گفتگو در روزهای آینده منتشر خواهد شد.

نوشته شده در دسته‌بندی نشده توسط . افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *