آسانژ: نخستین جنگ اینترنتی جهان به وقوع پیوسته است

به گزارش مطالب دیجیتال به نقل از  گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از اسپوتنیک، جولیان آسانژ – بنیانگذار وب سایت ویکی‌لیکس – شرایط کنونی در منطقه خودمختار کاتالونیا پیش از برگزاری همه‌پرسی جدایی آن از اسپانیا را به «نخستین جنگ اینترنتی جهان» تشبیه کرد.

او توضیح داد بارسلون و مادرید هر دو به طور فعال از فناوری اطلاعات برای دستیابی به اهداف خود استفاده می‌کنند.

انتظار می‌رود همه‌پرسی جدایی کاتالونیا از اسپانیا در روز یکشنبه برگزار شود. دولت فدرال اسپانیا در دادگاه قانون اساسی این کشور، علیه دولت و مجلس محلی کاتالونیا به دلیل تایید این همه‌پرسی شکایت کرده است. دادگاه قانون اساسی این کشور نیز با بررسی این دادخواست با برگزاری همه‌پرسی جدایی کاتالونیا از اسپانیا مخالفت کرد.

جولیان آسانژ در صفحه کاربری خود در توییتر نوشت: «نخستین جنگ اینترنتی در جهان در کاتالونیا به راه افتاده است. مردم و دولت از اینترنت برای انجام هماهنگی‌ها به منظور برگزاری همه‌پرسی جدایی استفاده می‌کنند و دولت اسپانیا نیز با انجام حملات سایبری، متوقف کردن ارتباطات مخابراتی، اشغال ساختمان‌های مخابراتی، سانسور صدها پروتکل اینترنتی و غیره سعی در مقابله دارد.»

نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد 41 درصد ساکنان کاتالونیا از جدایی این منطقه از اسپانیا حمایت می‌کنند. این در حالی است که 49 درصد آن‌ها با جدایی از این کشور مخالف اند. با این حال، نزدیک به 80 درصد ساکنان کاتالونیا از برگزاری این همه‌پرسی حمایت می‌کنند و معتقدند نتایج آن باید به تایید دولت مرکزی در مادرید برسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *